Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
2024-re készül el a kívül-belül felújított épület.
A jegybank alapításának századik évfordulójára, 2024-re eredeti szépségében újítják fel az intézmény székházát a Szabadság téren – írja a PestBuda. Hozzátették: az épület 1905-ban készült, külső megjelenésében azóta változatlan, belső tereit azonban a II. világháború után jelentősen átalakították.
A jegybank közleménye szerint a kívül-belül megújuló, eredeti fényét visszanyerő műemlék épület ünnepélyes átadását az intézmény 1924-es alapításának századik évfordulójára tervezik. Emlékeztettek, hogy a jelenlegi székház eredetileg is banképületnek épült az Osztrák-Magyar Bank budapesti fiókintézeteinek székházaként, Alpár Ignác tervei szerint, historizáló, neobarokk stílusban készült 1902-1905 között. A jegybanknak annak megalakulása óta, immár közel száz éve a székháza – emlékeztet a bank közleménye.
Tarthatatlan műszaki állapot
A PestBuda hozzátette, hogy műszaki szempontból az MNB székháza komolyabb felújításon még soha nem esett át, így mára az elektromos energiát, a vízellátást, hűtés-fűtést és a szennyvízelvezetést biztosító rendszerek elavultak, és a közeljövőben már működési kockázatokat jelentenének. Hangsúlyozták: a tarthatatlan műszaki állapot miatt elkerülhetetlenné vált a felújítás, amelynek során helyreállítják az eredeti, II. világháború előtti állapotot. Ugyanakkor arra is figyelmet fordítanak, hogy
– írják.
A felújítás ideje alatt a jegybank a Krisztina körút 55. szám alatti irodaházban folytatja munkáját. A tervek szerint az MNB fennállásának 100. évfordulóján, 2024-ben költözik vissza a kívül-belül megújuló székházába.
Kép forrása: MNB (Az épület visszakapja a belső udvarát, amelyet korábban lefedtek)