Hogy a többieket miért kellett, az érdekes kérdés: láttuk, hogy az Orbán-kabinet politikai agitációra használja ezt a kommunikációs csatornát (is), kézzelfogható szakmai haszna viszont nem volt a szisztémának. Sem a miniszterelnökségnek, sem más kormányzati szervnek nincs olyan egészségügyi adatbázisa, amelyet ténylegesen használtak volna a jelentkezők sorba rendezéséhez. A priorizálás nem is epidemiológiai, illetve egészségügyi alapon történt – ezt bizonyítja, hogy a kormánypolitikusok (Orbán Viktort is beleértve) megelőzték a sorban a 65 év feletti krónikus betegek nagy részét, a vélhetően makkegészséges olimpikonokkal együtt. Egy másik példa: az én első beoltott ismerősöm egy kórházi alkalmazásban, de közel egy évtizede home office-ban dolgozó könyvelő volt, aki az egészségügyisek megvédése jegyében kapott mások előtt oltást, nyilvánvalóan indokolatlanul.