Érik a botrány a Pfizer vakcinája körül

A vádak szerint a cég a politikai megfontolásból hallgathatta el Covid-19 vakcinájának sikerét, ezzel befolyásolva a 2020-as választásokat.

A Kormányzat kéri a szülőket, illetve törvényes képviselőket, hogy minél előbb éljenek a lehetőséggel.
Mostantól már a 16 és 18 év közötti fiatalokat is lehet regisztrálni az oltásra a Vakcinainfo honlapon – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ. A fiatalkorú korosztály oltása május 10. után kezdődik a Pfizer vakcinával.
Kiemelték, hogy arra kérik a szülőket, illetve a törvényes képviselőket, hogy minél előbb regisztrálják az ebbe a korcsoportba tartozó gyermekeiket. Emellett felhívták a figyelmet arra, hogy a 16. életévét be nem töltött gyerekek regisztrációja továbbra sem érvényes.
(MTI-OS)