Magyarországon sokkal gyorsabban zajlik az oltás, mint Németországban. Miért kéne másolni azt, ami lassabb?”
– vetette fel az elemző, emlékeztetve Karácsony Gergelyt arra, hogy „ha kihelyeznénk például stadionokba az oltópontokat, akkor is az egészségügyi dolgozókkal kellene elvégeztetni az oltást”, vagyis ez nem csökkentené az egészségügyre nehezedő terheket.
Mint fogalmazott, a különbség a jelenlegihez képest csupán annyi lenne, hogy „nem a megszokott helyükön kéne dolgozniuk, hanem egy új helyen. Ez nem jelentene érdemi tehermentesítést számukra, sőt plusz terhet jelentene” – szögezte le az elemző.