a maszkviselés és a távolságtartás szabályaira. A főváros azon az állásponton van, hogy ha nem nyitja meg a rakpartot, teret biztosítva a szabadidős tevékenységekhez, akkor Budapest más zöld területein gyűlnek össze túl sokan, mint múlt hétvégén például a Margitszigeten vagy a Városligetben – írták, hozzátéve: a jó időre tekintettel, „kijárási korlátozások kormányzati elrendelése nélkül”
várhatóan megint sokan mennek ki a szabadba,
így valószínűleg a rakpartra is, ezért a Budapesti Közlekedési Központ táblákat helyez ki, amelyek felhívják a figyelmet a járványügyi szabályok betartására.