Folyamatos támadás alatt a szuverenitásunk – interjú Tuzson Bence igazságügyi miniszterrel
Mi várható a soros elnökségtől az igazságügy területén? Mit gondol az uniós vitákról? Mit tehetünk Európa és hazánk versenyképességéért?
A Momentum elnökét a Partizánban szembesítették pártja ellenzéki politikájával.
Mint a műsorban elhangzott, a Momentum elnöke a 2018-as választás során arról beszélt, hogy „le akarnak számolni a múlt elitjeivel”, ám ennek ellenére mégis megjelent Körömi Attila korábbi fideszes képviselő a Momentum körül.
Az biztos, hogy utólag, a »le kell számolni az utóbbi harminc év összes politikusával« egy erősen naiv kijelentés volt”
– válaszolta erre a Momentum miniszterelnök-jelöltje, hozzátéve, hogy ezen álláspontjukat meg is követték a 2018-as választásokat követően.
„Papíron ugyanazokban az értékekben hiszünk”
Fekete-Győr szerint az összefogással a „sérült a Momentum identitása”. Hozzátette ugyanakkor, hogy míg az Orbán-kormány esetében ők „a rendszerellenzék” részét képezik, a 2010 előtti vezetésnél „kormányellenzék” lettek volna, mert „papíron ugyanazokban az értékekben hiszünk”. A Momentum kormányfőjelöltje szerint korrupció abban az időben is volt, de a „polgári demokratikus berendezkedést ők nem kérdőjelezték meg”.
A Momentum elnöke úgy fogalmazott aki végigkövette az MSZP elmúlt egy évét, az láthatta, hogy történt egy részben eredményes „kiszorítása kísérlet”. Mesterházy Attilára visszatérve arról beszélt, hogy az MSZP-n belül neki már semmilyen befolyása nincs. Egyúttal kizárta annak lehetőségét, hogy Mesterházy szerepeljen a közös ellenzéki listán. Hozzátette, hogy a zuglói Tóth Csabáról is így gondolkodik, mert helyi szinten kormánypártiakkal „kiskirálykodik együtt”. Kérdésre a Momentum elnöke elismerte: nincsen papírja Tóth Csaba korrupciós ügyeiről, csak „erre utaló jelek vannak”.
Nyitókép: YouTube