miközben úgy vélik, hogy sokan tartanak attól, hogy abban a két hétben megfertőződnek és így nem tudják majd megírni az írásbeli érettségit.
A petíció fogalmazói szerint az érettségire készülő diákok „tanulási rutinját felborítaná ez az intézkedés, a kollégisták felesleges időt töltenének el utazással, amely járványügyi szempontból is veszélyes, és elvenné az időt a tanulástól”. Furcsállják, hogy a boltokban bevezetett négyzetméter-alapú korlátozás az iskolákra nem érvényes, miután, mint állítják, „a vírus nem válogat iskola és bolt között, ezért azok az általános iskolások, akiket szüleik munkájuk miatt iskolába kell küldeniük, legyenek sokkal szellősebben ültetve, kisebb csoportokban tanítva, ezzel is védve a tanárok és a diákok családjának egészségét”. Végül – némileg ellentmondva korábban kifejtett álláspontjukkal, azt mondják, hogy csak akkor nyissák újra teljesen az iskolákat, amikor minden regisztrált pedagógus megkapta az oltást „és el is telt az immunitáshoz szükséges idő”.
Fotó: Facebook, ADOM