A Magyar Nemzet írta meg, hogy kedden a Karácsony Gergely vezette főváros több bértámogatásra jogosult vendéglátós számlájáról is lehívta múlt héten a 2020-as, aránytalanul magas adóelőlegeket, illetve inkasszót alkalmaz ezek összegére.
A Fidesz-KDNP fővárosi frakciója az esetre közleményben reagált a közösségi oldalán. Mint ahogyan az olvasható, véleményük szerint „felháborító, hogy miközben a főpolgármester a budapestiek valós problémái helyett folyamatosan a kormány szapulásával van elfoglalva, és a főváros kivéreztetésén siránkozik,