Ezután témát váltottak, és a Navalnij-ügy került szóba.
Szijjártó Péter szavai szerinte „huszadrangú dolognak” minősítették az Oroszországban történteket, „holott ez nem az”. A képviselő úgy véli: rossz fényt vetett Magyarországra, hogy a magyar külügyminiszter nem írt alá egy, az orosz tüntetők melletti kiállást kifejező EU-s dokumentumot.
Szél szerint a világ demokratikus részének vissza kellene fognia a gazdasági kapcsolatait Oroszországgal és Kínával, különben ezek az országok továbbra is el fogják nyomni az állampolgáraikat.