Elárulta Pankotai Lili, mit tanul és milyen szakra megy, de a kirúgásáról is beszélt
Élvonalbeli szakemberektől tanul elmondása szerint Pankotai Lili, aki beszélt az iskolaváltásáról, beilleszkedési nehézségeiről és tanulmányairól is.
Sikerrel zárult az első negyedév a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványa szerint.
Sikeresnek tartja a műhelyiskola program első negyedévét az új típusú képzést kísérleti jelleggel elindító szervezetek egyike, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány. A képzés célja, hogy piacképes részszakmához juttassák a hagyományos oktatási rendszerből kieső fiatalokat.
Az alapítvány tapasztalatai szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) támogatásával megvalósuló pilotprogram hatékony és hiánypótló lehetőség a már lemorzsolódott tanulók esélyeinek javítására. A szervezet kiemelte, hogy 2011-es létrejötte óta komplex munkát végez a legnehezebb sorsú tanulók felzárkóztatásáért, így részt vállal a hátrányos helyzetűek foglalkoztatottságának növelését célzó új programban is.
A mostani tanévben két helyszínen, négy részszakmában (Gyöngyösön pincér- és szakácssegéd, Tiszaburán lakástextil-készítő és famegmunkáló részszakmában) valósítják meg a projektet, húsz - nyolc osztályt végzett - tanuló bevonásával. A közleményben Thaisz Miklóst, az alapítvány ügyvezető igazgatóját idézve azt írták, a program fontos pillére a nyitottság és a rugalmasság, hiszen minden diáknak más a háttere. Ezért mindannyiukkal egyénre szabott megállapodást kötnek, a diákok az ösztöndíjat is e szerinti ütemezésben kapják.
Az alapítvány szerint az eddigiek - a vírushelyzet ellenére is - sikeres koncepcióról tanúskodnak. „Célunk, hogy minél több településen felmérjük, milyen szakmákra van munkaerőpiaci igény, mi az, ami népszerű az érintettek körében és mihez találunk partnereket helyben” – mondta Thaisz Miklós, aki bízik abban, hogy akár már ősztől országossá válhat a program.
(MTI)