Csaknem hatszoros áron biztosította a koronavírus-tesztet Gyöngyös baloldali önkormányzata a helyi lakosoknak, értesült a HírTV. Hiesz György polgármester november végén „kedvezményes” 12 700 forintos áron hirdette meg a tesztelést, csakhogy sajtóértesülések szerint az önkormányzat által megbízott cég egy 2300 forintos tesztet használt.
Az ügy pikantériája, hogy az összeget az önkormányzat saját bankszámlájára kellett utalni előzetesen
– áll a híradásban. Az önkormányzat egy egészségügyi vizsgálatokat is végző céggel kötött szerződést, ám a csaknem 13 ezer forintot nem a tesztet végző vállalkozásnak, hanem az önkormányzat kasszájába kell befizetni előre – állítja a HírTV.