Vélelmezett szándékosság
Ami a szándékosságot illeti: a fideszes politikus szerint a számos ellenzéki önkormányzatnak bedolgozó baloldali ügyvéd célja az lehet, hogy elhúzza a procedúrát egészen a 2022-es választás kampányáig, s mivel a DK Szombathelyen közös ellenzéki jelöltként indítaná, mentelmi jogot szerezve kibújhatna a per alól. Sőt, ha megszerezné a parlamenti mandátumot, ez a „kegyelmi állapot” tovább tarthatna.
Egyelőre ott áll a dolog, hogy idén tavaszig sikerült csúsztatni a pert. Információink szerint azonban Binszki a Kúriához fordult az ítélőtábla döntése miatt, ám a per ettől függetlenül folytatódik. Ha azonban a legfőbb bírói fórum esetleg arra jutna, mégsem volt helyénvaló a szegedi DK-s jogász kizárása, az további bonyodalmakhoz vezethet.