Kiss László III. kerületi polgármester arról beszélt: a kormány megszorításai ellenére a kerület is kiveszi a részét a járvány elleni védekezésből, és nem hagyják szó nélkül, hogy a kormány az Európai Gyógyszerügynökség által nem jóváhagyott vakcinával oltaná a kerületben élőket, mert, mint fogalmazott az „Óbuda- Békásmegyeren élők is megérdemlik a biztonságot”.
László Imre
László Imre, a XI. kerület vezetője polgármesterként és orvosként arról beszélt, csak és kizárólag az EMA által jóváhagyott vakcinákban lehet bízni. Nem lehet az emberek életét, egészségét kockáztatni azért, mert a kormány a járványt kezdete óta felelőtlenül, kapkodva, nemtörődöm módon kezeli – jelentette ki. Hozzátette: „a magyar embernek is jár” a bevizsgált, ismert és jóváhagyott vakcina, az egészségügyi dolgozóknak pedig a megbecsülés.