Elképesztő: józan résztvevőkre költene milliókat a hetente csőddel riogató budapesti városvezetés
A terv totálisan ellentmond a Magyarországon hatályos törvényeknek.
A főváros még azoknak is tud meglepetést okozni, akik évek óta kutatják a házak történetét.
„Budapest épületei számos titkot rejtenek. A főváros még azoknak is tud meglepetést okozni, akik évek óta kutatják a házak történetét. Sok esetben nyújtanak segítséget a homlokzaton elhelyezett emléktáblák, amelyek érdekes részleteket emelnek ki egy-egy ház sorsából. Ilyet találhatunk a Színház- és Filmművészeti Egyetem Vas utca 2/C homlokzatán is, amely arra buzdít, hogy kicsit mélyebbre ássunk az épület múltjában, hiszen azt olvashatjuk, hogy egykor egy templom rejtőzött a falak mögött.
A Vas utca 2/C alatt lévő épületet, amely ma még a Színház- és Filmművészeti Egyetemé, a Keresztény Ifjúsági Egyesület építtette. Új székházuk 1943-ra készült el. A terveket Tóth Kálmán és Várady Szabó Lajos készítették. A józsefvárosi épületben több szinten irodák és vendégszobák voltak. A modern homlokzatú épület tágas, fehérmárvánnyal burkolt előcsarnokából nyílt a nagy belmagasságú protestáns helyőrségi templom, melyet 1943. december 5-én szentelt fel Ravasz László püspök.
Itt, a terem bejáratával szemben, központi helyen működött Budapest legmodernebb orgonája, amely egyes források szerint a főváros ostromakor megsemmisült, mások szerint elkerült innen, és ma egy Budapest környéki gyülekezetnél megtalálható. A nagy belmagasság miatti karzatos kialakítással a templomtér több mint 300 fő befogadására volt alkalmas. Az imaterem az épület udvarába épült, így volt lehetőség a természetes fény kihasználására, ami a térnek különleges atmoszférát adott. A letisztult, modern térbe ugyanis a kazettás mennyezeten két hosszanti felülvilágítón keresztül áramlott be a fény.”