A volt IV. kerületi polgármester szerint Karácsony Gergely mindig kifogásokat keres, de ekkora áremelkedés sem az inflációval, sem a híd állapotának – egyébként épp Karácsonyék halogatása miatt bekövetkezett – leromlásával sem a koronavírus-járvánnyal, sem bármilyen egyéb okkal nem menthető. Épp ezért a BKK igazgatósági tagjaként nemmel szavazott a döntésnél, mert sem Karácsony, sem senki nem adott választ arra, hogy emelkedhetett meg a felújítás költsége ilyen mértékben.
Van-e pénze a fővárosnak? Attól függ, mire.
A főpolgármester naponta siránkozik, hogy Budapestnek nincs elég forrása, közszolgáltatások leállításával fenyeget. Eközben kiderül, hogy a saját barátainak év végi jutalmaira, Jávor Benedek brüsszeli irodájának fenntartására, Kálmán Olga tanácsadói fizetésére, a hármas metró tízmilliárdos többletköltséggel járó felújítására, plakátkampányra, vagy épp most a Lánchíd ötmilliárddal drágább felújítására mégiscsak tudják szórni a pénzt – fogalmaz Wintermantel.