| Alapszervezet/politikus(ok) |
Mikor? |
Mi történt? |
Búcsúüzenet |
| Békéscsabai alapszervezet |
2020. január 26. |
Feloszlott a csoport, kilépett valamennyi tag |
„Reméljük a Jobbik egyszer majd visszatalál az eredeti útra. Ehhez kívánunk tiszta lelkű, bölcs vezetőket, akiknek a Haza sorsa fontosabb a saját karrierjüknél, és ezáltal képesek lesznek a „nemzeti ügy” valós képviseletére!” |
| Bencsik János parlamenti képviselő |
2020. február 19. |
Kilépett a pártból, és annak parlamenti frakciójából |
„Elfogadhatatlannak tartom azt a politikai irányvonalat, amely a Jobbikot egy önálló arcél nélküli, jobboldaliságát felvállalni szégyellő párttá teszi.” |
| Szávay István volt parlamenti képviselő |
2020. február 25. |
Kilépett a pártból |
„Húsz évet hagyok a hátam mögött onnantól kezdve, hogy elsős egyetemistaként 2000 szeptemberében elődszervezetünk, a Jobboldali Ifjúsági Közösség tagjává váltam.” |
| Debreceni alapszervezet |
2020. február 28. |
Feloszlott a csoport |
„A maradék debreceni szervezetből velem tart öt tagtársam, akik szintén hosszú évek óta szolgálták a Jobbikot. A szervezet tagsága ezzel tíz fő alá csökkent, így a Jobbik alapszabályának értelmében a mai nappal megszűnt az ország második legnagyobb, 2004 óta működő jobbikos alapszervezete.” |
| Sneider Tamás volt pártelnök, korábbi országgyűlési elnök, parlamenti képviselő |
2020. május 27. |
Kilépett a párt frakciójából |
„Jakab Péter pártelnökségénekmindössze négy hónap kellett ahhoz, hogy minden nemzeti és konzervatív gondolatot kihajítson az ablakon, a közösség belső életéből pedig elképesztő kegyetlenséggel száműzze a kifelé hangoztatott szolidaritást és a bajtársiasságot.” |
| Varga-Damm Andrea parlamenti képviselő |
2020. május 27. |
Kilépett a párt frakciójából |
„Egy ilyen közösséggel, amely megalázta az elmúlt 10 napban Sneider Tamást, Balczó Zoltánt, meggyalázta a párt egész tagságát, a párt parlamenti frakcióját, nem kívánok tovább együttműködni.” |
| Zalaegerszegi alapszervezet |
2020. május 30. |
Két tag kilépett a csoportból, ami ezzel megszűnt |
„Nem vagyunk hajlandóak asszisztálni ehhez a diktatúrához.” |
| Mirkóczki Ádám volt pártszóvivő, egri polgármester |
2020. június 2. |
Kilépett a pártból |
„Semmilyen nézeteltérés, semmilyen konfliktus nem áll ennek a hátterében.” |