Előtte azonban Szarvas Koppány Bendegúzon a sor
A vádirat szerint Szarvas Koppány Bendegúz 2018. december 12-én a Kossuth téri tüntetés során meggyújtott egy pirotechnikai eszközt, majd miután az már nem szikrázott, csak füstöt árasztott, a Parlament épületének biztosítását végző rendőrök felé dobta. Másnap, Fekete-Győr András társaságában újfent megjelent a demonstráción, és immáron mindketten pirotechnikai eszközöket dobtak a rendőrök felé.
A Momentum józsefvárosi képviselője egy azonosítatlan tárggyal is megdobta a rendőröket, akikkel később lökdösődött, majd egy földön talált könnygázpalackkal is feléjük fújt.