Mi vár ránk az amerikai választások után?
Még egy éjszaka, és véget ér az utóbbi idők legfontosabb választása Amerikában. De mi vár rájuk és a nagyvilágra holnaptól?
„Mondhatjuk azt, hogy most már egyszerűen annyi demokráciát exportált az USA külföldre, hogy otthon nem maradt – ez vicc – mondhatjuk ezt” – tette hozzá a politológus.
A Bayer show második felében Békés Márton politológus, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója volt Bayer Zsolt műsorvezető vendége, akivel az amerikai eseményekről és azok lehetséges következményeiről beszélgettek.
A Capitoliumnál szerdán történt események Bayer Zsolt számára nem önmagában voltak megdöbbentőek, hanem azzal együtt vizsgálva, hogy május óta történnek hasonló dolgok Amerikában.
„Akik eddig azt mondták, hogy van kettős mérce, azok most élő, mindennapi bizonyítékát találhatják meg ennek. Egészen odáig, hogy Mark Zuckerberg egy demokratikusan egykor felhatalmazott amerikai elnököt, Donald Trumpot ki tudja tiltani a rendelkezésére álló világapparátus egészéből.” – hívta fel a figyelmet Békés Márton, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója.
„Mondhatjuk azt, hogy most már egyszerűen annyi demokráciát exportált az USA külföldre, hogy otthon nem maradt – ez vicc – mondhatjuk ezt.” – tette hozzá a politológus.
„Az Egyesült Államok történelmében, társadalmában, kultúrájában olyan mélyek most már ezek a törésvonalak, hogy mondtuk azt egy ideig, hogy látens polgárháború van. Én azt gondolom, hogy ez a polgárháború most már csak azon múlik, hogy a BLM közeg és ez a bizonyos Capitolium ostromló közeg találkozik-e egymással.” – hangsúlyozta Békés Márton politológus, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója.