„Mondhatjuk azt, hogy most már egyszerűen annyi demokráciát exportált az USA külföldre, hogy otthon nem maradt – ez vicc – mondhatjuk ezt.” – tette hozzá a politológus.
„Az Egyesült Államok történelmében, társadalmában, kultúrájában olyan mélyek most már ezek a törésvonalak, hogy mondtuk azt egy ideig, hogy látens polgárháború van. Én azt gondolom, hogy ez a polgárháború most már csak azon múlik, hogy a BLM közeg és ez a bizonyos Capitolium ostromló közeg találkozik-e egymással.” – hangsúlyozta Békés Márton politológus, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója.