Tizenegy éven keresztül termesztett marihuánát a kertjében egy Marcali környékén élő férfi az ügyészség álláspontja szerint, ezért vádat emeltek ellene – tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t.
A 34 éves férfi 2009-ben jutott marihuánamagokhoz, ezután minden évben nevelt kendernövényeket lakóháza udvarának gazos, elhanyagolt részén, cselekménye ezért jó ideig nem tűnt fel senkinek. A vádlott az általa termesztett drogból eleinte a saját szükségletét fedezte, egy idő után azonban kereskedett vele, később ismerőseinek már amfetamint is adott el, amelyet maga is rendszeresen fogyasztott.