Gázolt a villamos, mentőket kellett hívni
Embert gázolt a villamos Budapest II. kerületében.
A főváros több megmaradt cég vezetőjének is jelentősen megemelheti a fizetését február 1-től.
Mint arról korábban írtunk, a fővárosi önkormányzat „a takarékosság jegyében” cégeket olvaszt egybe. A főváros kommunikációja szerint a racionalizálás oka, hogy
Budapest költségvetése rettentő nehéz helyzetbe került”
és azért döntöttek az összevonás mellett, mert nem akarják a fővárosiakra terhelni a kieső bevételek és a kormányzati elvonások miatti hiány pótlását.
Ha a főváros küszködik, miért emelkednének a bérek?
A főváros kommunikációjának, valamint Karácsony Gergely közösségi oldalán tett nyilatkozatainak ellentmond, hogy a főváros költségvetésének „racionalizálása” ellenére
a főváros több megmaradt cég vezetőjének jelentősen megemelheti a fizetését február 1-től.
A fővárosi cégvezetők javadalmazásáról szóló előterjesztésből ráadásul kiderül:
a legkiugróbb javadalmazása az új BKK-vezérnek, Walter Katalinnak lehetne,
aki a Telexet idézve: „a bértábla szerint elődje másfél milliós fizetése helyett legfeljebb havi négymilliós fizetést is kaphat majd.”
Az előterjesztés szerint ugyanis 2021. február 1-től kilenc fővárosi cég vezetőinek fizetése emelkedhet, amelynek eredményeként Walter Katalin, Bajnai Gordon korábbi kabinetvezetője a MÁV vezérigazgató (havi ötmilliós) bérének 80%-át, azaz négymillió forintot fog kapni, ha a (Telexet idézve) „a főpolgármester rábólint”.
A többi vezető béréhez képset is magas lenne Bajnai emberének fizetése
A BKV felső vezetőinek bértáblája ehhez képest jóval alacsonyabb. A BKV vezérigazgató a MÁV-Start vezérigazgató 3 millió forintos fizetésének 80 százalékát, azaz havi 2,4 millió forintot kaphatna a javaslat szerint. Az igazgatótanács elnöke a minimálbér (161000 forint) háromszorosát, 483000 forintot, a tagok a kétszeresét, 322000 forintot, a felügyelőbizottság elnöke szintén 322000 forintot, a tagok pedig 240000 forintot vihetnének haza.
A Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. vezérigazgatója négymilliós fizetést kaphatna majd a fizetési tábla szerint. Az igazgatótanács elnöke pedig a minimálbér (161000 forint) háromszorosát, 483000 forintot, a tagok a kétszeresét, 322000 forintot, a felügyelőbizottság elnöke pedig szintén 322000 forintot kaphatna a javaslat szerint.
A főváros további cégek vezetőinek béréhez kapcsolódó javaslatáról a fővárosi cégvezetők javadalmazásáról szóló előterjesztésben tájékozódhat.
Címlapkép: MTI/Balogh Zoltán