Az örökségvédelmi szempontokon túl a kormányhivatal indoklásában kitért arra is, hogy Belváros-Lipótváros Kerületi Építési Szabályzata szerint a Városháza vegyes városközponti terület építési övezetben található, ahol a szabályzat szerint szállás funkció nem helyezhető el, így „hajléktalanszálló sem létesíthető, és erre a meglévő épület, illetve épületrész rendeltetése sem módosítható”.
A Fővárosi Önkormányzat azonban megtámadta a döntést, lapunk információi szerint az erről szóló per első tárgyalása holnap, azaz december elsején lesz a Fővárosi Törvényszéken. Könnyen lehet, hogy ezen el is dől a hajléktalanszálló sorsa. „A városvezetés nem tett le arról, hogy az önkormányzat épületében kialakítson egy ilyen intézményt, ezért is támadta meg bírósági úton a kormányhivatal határozatát” – tette egyértelművé álláspontját a Mandiner megkeresésére a Városháza.
De honnan jött egyáltalán az ötlet, hogy leromlott állapotban lévő, ám patinás épületben fedél nélkülieket szállásoljon el a baloldali váorsvezetés?