Budapestnek rendkívüli nehézségeket okoz most a díjmentes parkolás – közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-vel. A közleményben felidézték: a kormány kedden, a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzethez kapcsolódó intézkedések között bejelentette, hogy ismét díjmentesen lehet parkolni az országban, így Budapesten is.
A fővárosi önkormányzat és a BKK „tisztában van azzal, hogy sokak életét kényelmesebbé teszi, ha autóval közelíthetik meg úti céljukat, a november 7-én induló metrópótlás miatt azonban további jelentős pluszterhet ró a fővárosban közlekedőkre az ingyenes parkolás miatt megnövekedő gépjárműforgalom” – írták, arra utalva, hogy szombaton elkezdődik a 3-as metró belvárosi szakaszának felújítása.