Burány Sándor napirend előtti felszólalásában a koronavírus elleni védekezés hatásosságát kérdőjelezte meg. A Párbeszéd frakcióvezető-helyettese szerint Magyarország elérte a tesztelési kapacitásának a határát. Burány a lélegeztetőgépek ügyét is szóba hozta. A képviselő azt tette szóvá, hogy a kormány annyi lélegeztetőgépet vett, mint ha „kuponnapok” lettek volna.
A Párbeszéd politikusának felszólalására a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára reagált. Orbán Balázs válaszában először kitért a tegnapi Borsod-Abaúj-Zemplén megyei időközi választásra. „Ritka a politikában amikor egyértelműen látszik, hogy a jó és a rossz jelölt küzdelmének lehetünk tanúi, de a tegnapi szerencsi időközi egy ilyen választás volt, ahol a jó győzött” – fogalmazott az államtitkár, hozzátéve: a kormány készen áll arra, hogy támogassa a választókerületben élők életminőségére tett vállalásait.