Láng Zsolt: a főpolgármester és az őt támogató pártok, kerületi vezetők csak a kormányra mutogatásra képesek
A Fidesz-KDNP fővárosi frakciója azt szorgalmazta, hogy a városvezetés különítsen el 50 milliárd forintot a Budapesten az idegenforgalomból és a turizmusból élők támogatására. Az indítvány megszavazása előtti vitában Láng Zsolt, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője úgy fogalmazott, a városvezetés a saját politikai céljait tükröző röpirattá változtatta az előterjesztést. Kiemelte, a főpolgármester és az őt támogató pártok, kerületi vezetők csak a kormányra mutogatásra képesek, ahelyett, hogy a kormányhoz hasonlóan kötelezettségeket vállalnának, és kidolgoznák, mit tehetnének ők, illetve Budapest a koronavírus-járvány elleni védekezés érdekében.
Karácsony Gergely zárszavában azt mondta, biztosan tudja, az előterjesztést benyújtó kormánypárti képviselők is tisztában vannak azzal, hogy Budapestnek nem áll rendelkezésére az előterjesztésben szereplő pénz. „Ez egy politikai blöff” – jelentette ki a főpolgármester, majd megjegyezte, a gazdaságélénkítés egyébként is állami és nem önkormányzati feladat. Karácsony Gergely a rendkívüli ülés összehívását a járványügyi védekezés érdekében meghozandó döntések halaszthatatlanságával indokolta.