A kezdeményezés nem akármilyen területen fog megvalósulni: az Andrássy út és a millenniumi vasút szomszédságában jön létre a zóna, mindkettő a világörökség része.
„A járókelők és a biciklisek élvezik, hogy viszonylag szabadon jöhetnek-mehetnek a sétányon. Már most több a járókelő, mint máskor. Jóval kevesebb az autó, hiszen eleve nincsenek itt azok, akik eddig a szervizúton vadásztak a parkolóhelyekre. Tegyük hozzá, aranyáron lehet itt parkolni, amire persze az autósok csak szívják a fogukat, de eszük ágában sincs meghátrálni. A fő szabály az, hogy ahol meg lehet állni, ott megállnak. Ahol viszont nem lehet – most ilyen lett a szervizút –, ott azért mégiscsak eldőlt a történet” – tudósít a lap.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László