Elérhetetlenné váltak a judapestező Bíró László posztjai
2020. augusztus 21. 16:57
Mi minden lehet még azon a profilon, amelyet ilyen gyorsan „elérhetetlenné” kellett tenni?
2020. augusztus 21. 16:57
p
0
0
81
Mentés
Ahogy azt korábban megírtuk, az ellenzék szerencsi időközi választáson indított jelöltje, a jobbikos Bíró László, korábban antiszemita, rasszista megjegyzéseket tett a Facebook-profilján.
Többek között „tetűcsúzdásoknak” nevezte a a szerencsi és környékbeli szállodákba érkező lengyel, orosz és izraeli haszid zsidó vendégeket, illetve
Budapestre csak „judapestként” hivatkozott egy hozzászólásában.
hivatkozott egy hozzászólásában.
Bíró azóta bocsánatot kért a Facebook-oldalán, amelyet még Klubrádióban is őszinte megbánásnak ítéltek, a judapestező politikusnak egyébként a Blikk is fórumot biztosított arra, hogy bizonyítsa: ő bizony már nem úgy gondolja.
A nagy bocsánatkérések közepette az antiszemita-botrányba keveredő baloldali jelölt vélhetően átállította profilja nyilvánosságát, korábbi posztjainak nagy része ugyanis ma már elérhetetlen a nyilvánosság számára:
Fotó: Facebook A kép készítésének időpontja: 2020.08.21. 17:16
Íme egy-két példa a mára már „nem nyilvános” posztokra/bejegyzésekre:
Fotó: Facebook
***
***
Ennek fényében felvetődik a kérdés: még mi minden lehet azon a profilon, amelyet ilyen gyorsan „elérhetetlenné” kellett tenni?
Totális összeomlás, csupán pár nap alatt. Három forgatókönyv biztos előkerül, ha az okokat keressük. Afelől pedig nincs kétség, miről fog mostantól szólni a magyar közélet.
„A Tisza Párt biológiai értelemben ugyan egy generációval fiatalabb, mint a DK, de „Magyar Péter Gyurcsány Ferenc gyermekeként marad velünk” – mondta a miniszter.