A számokat elnézve nem meglepő a miniszterelnök tanácsa, ugyanis, ami a legtöbb napi új fertőzöttet jelenti, Horvátországban az április elsején regisztrált negatív rekord június végére meg is dőlt. Azóta pedig még rosszabb a helyzet, míg június 22-én 87 aktív eset volt az országban, addig ma már 934, ami pedig 973 százalékos emelkedésnek számít. Ennek ellenére egyelőre nem szólnak a hírek arról, hogy terveznek-e, ha igen, milyen további szigorításokat a turizmusra építő országban.
Mint ismert, június végén szigorítottak utoljára a beutazási szabályokon a horvátok, akkor döntöttek úgy, hogy a Szerbiából, Bosznia-Hercegovinából, Koszovóból és Észak-Macedóniából érkezőknek két hét kötelező karanténba kell vonulniuk. A szigorítások azonban nem vonatkoznak azokra, akik csak átutazóban vannak. Kötelezővé tették továbbá a szájmaszk viselését a tömegközlekedési eszközökön.
Elképesztő számok és tüntetés Belgrádban