Az egészségügyre és a szociális területre fordított források növelését szorgalmazta csütörtöki online sajtótájékoztatóján a szocialista párt két országgyűlési képviselője.
Bangóné Borbély Ildikó azt sürgette, hogy a „cserbenhagyás” helyett az újjáépítés költségvetése legyen a 2021-es büdzsé. A politikus szerint a kormányoldalon propagandára, nemzeti konzultációra, a Budapest-Belgrád vasútvonalra, „az oligarchák szállodaépítésére” és újabb stadionokra szánnak pénzt.Ezzel azt állította szembe, hogy az MSZP módosító indítványai 588 milliárd forintot irányítanának át a szociális ellátás, 300 milliárdot az oktatás, 950 milliárdot az egészségügy, 250-250 milliárdot az önkormányzatok és egy bérlakás-program, 500 milliárdot az otthonfejlesztés területére a jövő évi büdzsében.