A Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) megszakítja együttműködését az Index.hu-val – írja a hvg.hu, amely idéz a szervezet Kapronczay Stefánia ügyvezető igazgató aláírásával megjelent közleményéből is.
„A szabad sajtó és a jogvédő szervezetek feladata, felfogása között sok hasonlóság van. Mindkét intézmény az állami hatalom államon kívüli korlátját jelenti, ha betölti feladatát. A tevékenységeink között annyi egyezés biztosan van, hogy célunk a hatalom működését szemmel tartani, a hatalommal való visszaélést leleplezni. A hasonlóság mellett a jogvédő szervezeteknek, mint a TASZ-nak is, elemi szüksége van a nyilvánosságra, amit a szabad, állami hatalomtól független sajtó tud biztosítani. A nyilvánosságon keresztül tudjuk elérni, hogy a feltárt jogsértésekre minél többen figyeljenek, ami az egyik legfontosabb eszközünk arra, hogy az általunk képviselt polgárok jogainak érvényt szerezzünk. 2020. július 24. után ezt a célt nehezebb lesz elérnünk” – olvasható a közleményben.