Alkotmányellenesnek, az önkormányzati törvényt sértőnek nevezte a Fővárosi Önkormányzat szervezeti és működési szabályzatának (szmsz) friss módosítását a XVI. kerület Fidesz-KDNP-s polgármestere pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Kovács Péter szerint a Fővárosi Közgyűlés szerdán olyan javaslatot fogadott el, amelynek értelmében a főpolgármester „akár a hivatal portására vagy a sofőrjére is rábízhatná azt, hogy képviselje a Fővárosi Önkormányzatot” és kötelezettséget vállaljon a hivatal nevében.