Szergej Lavrov megszólalt a budapesti csúcstalálkozóról: kéréssel fordult az amerikaiakhoz

Az orosz külügyminiszter nem érti, miért mondta le az USA a találkozót. Egyúttal megerősítette, hogy továbbra is Budapest a kiválasztott helyszín.

Az ellentüntető Légió Hungária a „hazaárulók” rigmussal fejezte ki véleményét a rendezvényről.
Az egyik közösségi oldalon, „Felszólalás a rasszizmus ellen” címmel hirdettek eseményt szombat délre. Helyszíni tudósítónk szerint nagyjából százötvenen jelentek meg a Szabadság téren, nem sokkal dél után. Az összegyűltek között jelentős számban voltak jelen külföldiek. A szintén külföldi felszólalók a rasszizmussal kapcsolatos rossz magyarországi tapasztalataikat, élményeiket osztották meg a közönséggel.


Az antirasszistákkal hangpárbajt vívott az ellentüntető Légió Hungária. A szervezet nagyjából negyven tagját körülbelül ötven méter távolságra tartották a rendőrök a tüntetőktől, onnan kiabáltak. A rigmusok között volt a „Ria, ria, Hungária”, és a „hazaárulók” is. Mindezekre a tüntetők hangos tapssal feleltek. Összecsapás nem történt, a Légió Hungária fél egy körül elvonult.


Képek: Kecskés Csoma