A kormány a veszélyhelyzet végével egyértelművé fogja tenni a járványügyi védekezésre fordított költségvetési kiadásokat – mondta el a miniszter hozzátéve, hogy eddig 590 milliárd forint ment el a védekezésre. „Ma az egészségügy felkészült a tömeges megbetegedésekre, annak ellenére, hogy úgy tűnik, hogy pillanatnyilag ezzel nem kell számolni” – fogalmazott Gulyás Gergely továbbra is arra kérve mindenkit, hogy tartsák be a védekezés ügyében hozott – maszkviselés és másfél méteres távolság – szabályokat.
Gazdasági döntések
A miniszter a veszélyhelyzetben hozott gazdasági döntéseket sorolva kifejtette: a hitelmoratórium ügyében a lakossági ügyfelek tekintetében az látszik, hogy az érintettek kétharmada élt a lehetőséggel, ami a hitelállomány 57 százaléka. A vállalati ügyfelek tekintetében 54 százalék élt a moratórium lehetőségével, ami az ottani hitelállomány 54 százaléka – mutatott rá a miniszter. Gulyás Gergely ismertette a munkahelyvédelmi intézkedésekkel kapcsolatos számokról és az adócsökkentések adatairól, amit korábban már mi is lehoztunk.
A rendezvényekre vonatkozó korlátozások fennmaradnak, de az általános korlátozások a veszélyhelyzet megszüntetésével véget érnek – mondta el a miniszter. Ilyen megszűnő intézkedés a színházak, a mozik és a fürdők zárva tartása.
A kormány június 16-án nyújtja be az Országgyűlésnek a veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló jogszabályt