Először szólalt meg a márciusi botrány óta Eszenyi Enikő. A színésznő nem a Vígszínház éléről történt távozásáról, hanem a nemzeti régiók védelme érdekében indított aláírásgyűjtésről beszélt.
Elmondta, hogy azért támogatta a székelyek polgári kezdeményezését, mert a tavalyi évadban két előadással is voltak Székelyföldön, ahol olyan „megható szeretettel” fogadták őket, hogy az nagyon nagy hatással volt a társulatra. „Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen, Gyergyószentmiklóson jártunk, rengeteg barátunk van ott. Nagyon sok fiatal jött el az előadásra, és az ő fejlődésük miatt fontos meglépni és támogatni a polgári kezdeményezést” – fejtette ki.