Tovább bonyolódik a „rejtélyes” szír repülőgép ügye
Kínos és önmagának ellentmondó magyarázkodásba kezdett a legújabban már csak „Magyar Péter Hangjaként” emlegetett Magyar Hang nevű propagandalap.
Holnap lesz tizennégy éve, hogy elhangzott a kormányüdülőben Gyurcsány hazugságbeszéde.
Tizennégy évvel ezelőtt, a később kiszivárgott hírhedt őszödi szónoklatában leplezte le önmagát és a balliberális politika hazugságait az akkori MSZP-s miniszterelnök, írja a Magyar Hírlap. Gyurcsány Ferenc őszödi beszéde látlelet volt a balliberális oldal valós működéséről, amelynek kórképe mind a mai napig érvényes – hangsúlyozta lapnak Deák Dániel politológus a beszéd elhangzásának holnapi évfordulója kapcsán.
Holnap lesz tizennégy éve, hogy a balatonőszödi kormányüdülőben, az MSZP zárt körű frakcióülésén elhangzott Gyurcsány Ferenc „őszödi beszéde”. Az akkori miniszterelnök ebben egyebek mellett azt mondta: „Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi.”
A trágárságokat sem nélkülöző szónoklatban kijelentette: „Amit meg lehetett csinálni az elmúlt egy hónapban, azt megtettük. Amit az azt megelőző hónapokban titokban meg lehetett csinálni úgy, hogy nehogy a választási kampány utolsó heteiben előkerüljenek olyan papírok, hogy mire készülünk, azt megtettük. Úgy őriztük a titkot, hogy miközben tudtuk, és ti is tudtátok, hogyha el fog jönni a választási győzelem, utána nagyon neki kell állni, hogy soha ilyen problémánk nem volt.”
A belpolitikát megrengető beszéd első részletét 2006. szeptember 17-én juttatták el máig ismeretlenek a Magyar Rádióhoz, s az pillanatok alatt kiszivárgott. Még aznap tüntetések kezdődtek, a résztvevők a kormányfő lemondását követelték, majd a Magyar Televízió székházának másnapi ostromával elindult a rendszerváltoztatás utáni legnagyobb tüntetéssorozat. Gyurcsány Ferenc a tiltakozások ellenére sem mondott le. A Fidesz hetvenkét órás „ultimátumot” adott a kormányfőnek, aki bizalmi szavazást kért maga ellen az Országgyűlésben, amit a kormánypárti képviselők egyhangú támogatásával megnyert. A folyamatos politikai támadások a bukott miniszterelnököt azonban „hozzáragasztották” a pártjához, ami azután nagymértékben meghatározta a balliberális kormánykoalíció sorsát és a 2010-es választás kimenetelét is.
(Magyar Hírlap)
(Nyitókép: 2006. október 24. Rendőrök könnygázgránáttal oszlatják a tömeget a Ferenciek terén.)