Győrfi Pálnak kellett helyre tennie az újabb baloldali riogatást (VIDEÓ)
Hétfőn a Belügyminisztérium üzent a Magyar Orvosi Kamarának.
A Gyurcsány-párt székhelye nem abban a Teréz körúti irodában van, ahol a tűz keletkezett – mutatott rá a Számvevőszék szóvivője.
„Polcról leemelhető” dokumentumok bemutatásán múlik, hogy a DK újra megkaphassa az állami támogatást, amennyiben azok bizonyítják a párt törvényes gazdálkodását – közölte a Magyar Nemzettel az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szóvivője. Horváth Bálint felhívta a figyelmet, hogy a Gyurcsány-párt székhelye nem abban a Teréz körúti irodában van, ahol a tűz keletkezett, így a hivatkozott kimutatások valószínűleg ott sem lehettek volna. Mivel a 2017–2018-as évek vizsgálata már lezárult, az ÁSZ most a 2019-re és a 2020-ra vonatkozó pénzügyi dokumentumokat vár a DK-tól, amelyekkel a párt igazolni tudja, hogy a törvényes gazdálkodás feltételei adottak – közölte a lappal Horváth Bálint.
Ismert: az ÁSZ csütörtökön jelentette be, hogy kezdeményezte a DK költségvetési támogatásának felfüggesztését, miután 2017–2018. évi gazdálkodásának ellenőrzése során megállapította, hogy a párt pénzügyi kimutatásai nem mutatnak megbízható és valós képet annak bevételeiről és kiadásairól, a valótlan pénzügyi kimutatások közzétételével pedig a párt a saját tagságát is megtévesztette. A bejelentést követően Gyurcsány Ferencék „pártállamot” kiáltottak, és azt állították, hogy az ÁSZ olyan dokumentumokat kér tőlük, amelyek a központi irodájukban 2018-ban keletkezett tűzben elégtek, és amelyeket már soha nem tudnak bemutatni, így „a DK állami támogatásának megvonása akár örök életre is szólhat”.
Hangsúlyozva, hogy az ÁSZ már nem kér a tűzeset idejére eső dokumentumokat a DK-tól, Horváth Bálint arra emlékeztetett, hogy az adózás rendjéről szóló törvény szerint az adatszolgáltatáshoz szükséges dokumentumokat a szervezet székhelyén kell tárolni, ha pedig azokat mégis más helyen őrzik, azt be kell jelenteni a NAV-nak. A DK székhelye azonban nem abban a Teréz körúti irodában van, ahol a tűz keletkezett, így a hivatkozott dokumentumok valószínűleg ott sem lehettek volna – mutatott rá Horváth Bálint. A szóvivő kitért arra is, hogy a DK tavaly májusban a Magyar Közlönyben közzétette 2018-as beszámolóját, amelyből két dolog következik: a párt vagy mégis rendelkezett az állítólag elégett dokumentumokkal, vagy pedig hasraütésszerűen írták be a számokat, így a beszámoló nem is felelhet meg a valóságnak, amivel saját tagságukat is megtévesztették.
A szóvivő emlékeztetett arra is, hogy a DK pénzügyeit évek óta szabálytalanságok jellemzik, a párt könyvvezetése és gazdálkodása 2013-ban, 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban sem felelt meg a törvényi előírásoknak. Az ÁSZ 2013–2014. évekre vonatkozó jelentéstervezetére a DK elnöke például észrevételt sem tett, amivel lényegében elismerte az abban foglalt megállapításokat, és nem vitatta az ÁSZ eljárását – idézte fel Horváth Bálint. Kitért arra is, a DK a 2018-as választási kampány során is megsértette a számviteli törvényt, a kampánytörvényt, illetve a párttörvényt is, sőt tiltott támogatást is igénybe vett a kampányához.