Az országos tisztifőorvos ismét az elmúlt 24 óra adatait ismertetve kezdte beszámolóját. Müller Cecília elmondta: 525 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. „Úgy tűnik, hogy a fertőzés mértékének növekedése egyenletes, ami biztató abból a szempontból, hogy nincs ugrásszerű növekedés” – fogalmazott. Elmondta azt is: „az elmúlt napnak van egy szomorú adata is, ugyanis 4 embertársunkat veszítettük el” – ezzel húsz főre nőtt az elhunytak száma. Kiemelte, hogy ők mind idős, krónikus betegségben szenvedő betegek voltak. Rámutatott, hogy az eddig elhunytak átlag életkora 73 év, közülük pedig 12 férfi és 8 nő. Müller szerint „ez is igazolja azt a kijelentést, amit a kezdetektől fogva ismerünk, hogy az időseket érinti elsősorban a betegség súlyos formája, illetve azokat, akik valamilyen alapbetegséggel küzdenek”. Ismét hangsúlyozta, hogy ez nem jelenti azt, hogy fiatalokat vagy gyerekeket nem betegít meg a vírus.
A súlyos tünetekkel küzdők is felgyógyulhatnak
„Az egész ország minden megyéjében, bármelyik településen jelen van a vírus, ezért továbbra is kérjük, hogy aki teheti maradjon otthon és mindenki tartsa be a járványügyi ajánlásokat” – jelentette ki a tisztifőorvos, hozzátéve, hogy „ezzel tudjuk elkerülni az ugrásszerű fertőződéseket”.