A Miniszterelnökséget vezető miniszter beszámolt a tegnapi kormányülésen hozott döntésekről. Gulyás Gergely elmondta: „a kormány időben felismerte a járványveszélyt és megfelelő intézkedéseket hozott”. „Ideje korán hoztunk súlyos intézkedéseket annak érdekében, hogy az egészségügyet felkészítsük a védekezésre” – fogalmazott a miniszter. Gulyás Gergely itt köszönetet mondott mindazoknak, akik hozzájárultak ahhoz, hogy az elmúlt hetekben sokat tudtak tenni azért, hogy az egészségügy felkészüljön a helyzetre. „Azt tudjuk, hogy a vírus csak vakciánval győzhető le, ami még nincs meg” – mondta el a miniszter hozzátéve, hogy május 3-ig az egészségügy a tömeges megbetegedések időszakára is felkészül.
A miniszter rámutatott, hogy az elmúlt hetekben sok helyről, sok szükséges védőeszközt és gyógyszert sikerült beszerezni a Külgazdasági és Külügyminisztérium segítségével. A kórházi ágykapacitásokkal kapcsolatban kijelentette: „ilyen helyzetben mindig a legrosszab forgatókönyvre kell készülni, ezért orvosi és csakis szakmai döntés volt, hogy az ágyak 50%-át felszabadították”. Hozzátette, hogy az 50%-os ágykapacitás mellett 8000 lélegeztetőgépet is hadrendbe kell állítani. Kifejtette, hogy ennyi még nincs, de a megrendelési állomány már meg is haladta ezt. „Ha egy ilyen gép megérkezik az még nem használható rögtön” – mutatott rá a miniszter kifejtve, hogy az oxygén kiépítése az ágyakhoz heteket is igénybe vehet.