Mindenhol jelen van a vírus
Dr. Müller Cecília, az országos tisztifőorvos elmondta, szerinte a vasárnapi adatok igazolják azt, hogy a tömeges megbetegedés felé haladunk, azok aránya nő. Megismételte, hogy az idősek vannak a legnagyobb veszélyben, ezért is indult a legújabb kampány, ennek során mindenki letöltheti és kiplakátolhatja a lakóközösségében azt. Kiemelte: a vírus mindenhol jelen van, ezért is jelenti ki, hogy nem csak az idősek fertőznek, bárki fertőzhet. Szerinte a társadalomnak nagyobb empátiával kell fordulnia az idősek felé. Aláhúzta, mindenkinek van feladata a védekezésben, és a szabályokat mindenkinek be kell tartania.
Néhány szót ejtett az otthoni karanténról: otthon vannak az enyhe fertőzöttséget mutatók, azok, akiknek a hatóság rendelte el a karantént, és az is, aki önkéntesen vonult be. Megismételte: nem szabad a karanténból kilépnie, nem megy le boltba, akárhova, hanem teljesen el kell magát szeparálni annak, aki pozitívnak bizonyult. Megismételte, nagyon érzékeny a vírus, hamar kiszárad. Ajánlotta a klór mellett a virucid hatású szereket. Felhívta a figyelmet, hogy hatvan fokon már megsemmisül a vírus, ezért a ruhákat már ezen a hőfokon lehet kezelni.