Nyilatkozónk nem találkozott piros karanténjelzéssel, viszont több olyan személyről is van tudomása, akiknél házi karantént rendeltek el. A városban egy gyógyszertár üzemel, ahol ő legutóbb szerdán volt gyógyszereket kiváltani, heten voltak előtte, és fél óra alatt végzett. De a sorban egy hölgy arról számolt be, hogy a héten előfordult, hogy több mint húszan várták a sorukat. Vannak, akik komolyan betartják a kétméteres távolságot a sorban, vannak viszont, akik egyáltalán nem foglalkoznak vele. Mint mondja, többször olvasta az elmúlt napokban a közösségi médiában a felhívásokat, hogy a szülők ne vigyék a játszótérre a gyerekeket, ebből arra következtet, hogy vannak/voltak szülők, akik kiengedték a gyermekeket. Szerinte az idő előrehaladtával egyre inkább célba érnek a felhívások, és megértik a szülők is gyermekek is, hogy
mindenki biztonsága érdekében jobb az, ha otthon maradnak.
A közösségi oldalakon keringő kommentek kapcsán elmondja, szinte naponta változik a helyzet: kezdetben sok bagatellizáló, a helyzetet nem a helyén kezelő bejegyzést lehetett olvasni, azonban ez az utóbbi napokban ez is kezd változni. „Ez talán arra is vezethető vissza, hogy városunkban igazoltan megjelent a fertőzés, ez így már nem egy távoli veszély, hanem nagyon is valós, helyi történet” – mondja. Hozzáteszi: az emberek kezdenek rádöbbenni, hogy ez a probléma mindenkit érint, egyre többen szólítják fel ismerőseiket arra, hogy maradjanak otthon, dolgozzanak otthonról, ha lehet, és kerüljék az összejöveteleket.