Milliárdok kerülnek a magyar családok zsebébe – örömhírrel jelentkezett Orbán Viktor (VIDEÓ)
A miniszterelnök bejelentette, hogy az állampapírok után 2025-ben 1700 milliárd forintnyi kamatot fizettünk ki a magyar lakosságnak.
Orbán zöldpolitikáját bírálva a német iparba is keményen beleszállt a Publicus ügyvezetője.
Az InfoRádió műsorában Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont csoport vezetője és Pulai András, a Publicus Intézet ügyvezetője Orbán évértékelő beszédéről vitatkozott.
Pulai András a miniszterelnök által bejelentett klímavédelmi akciótervről úgy fogalmazott: „Az, amit a miniszterelnök jelen pillanatban bejelentett, az egyrészt pótcselekvés, másrészt hiteltelen, harmadrészt pedig nem tud tartalmában úgy megvalósulni, ahogy ezt a miniszterelnök gondolja.”
Mráz kérdésére válaszolva Pulai ezzel szemben védelembe vette a klímavészhelyzet Karácsony általi kihirdetését. Szerinte ez egy „olyan horizontális cselekvéssorozat, amely minden egyes döntésnél, ami kihatással van az emberekre és a klímára, figyelembe veszi ezeket a szempontokat, amelyek eddig egyébként nem voltak figyelembe véve”.
Pulai nem sokkal ezután a német iparnak is nekiment. A műsorvezető a következő kérdést tette fel: „Mi jöhet ki egy klímavédelmi akciótervből, amiben egyébként nagyon jelentős és nagyon könnyen ellenőrizhető vállalások vannak. Például hogy megtisztítja az országot. De hát elég kimenni a Duna-partra, hogy lássuk, hogy ez nem egy könnyű feladat.”
Pulai így válaszolt: „Ezt én elsősorban egy kommunikációs fordulatnak gondolom a miniszterelnök szájából. Az elmúlt tízéves, sőt, nemcsak tízéves, az egész politikai tevékenysége lényegében egy ilyen anti-zöldpolitika, elég csak például a német iparnak a támogatására gondolni, és a német ipar kivehetetlen és kompromisszummentes támogatására gondolni. Akinek az összes antizöld vágya az Magyarországon fog teljesülni, mert otthon már nem. De csak hogy kiemeljek megint egy példát, például egy olyan intézkedéscsomag van érvényben a szélerőművekkel kapcsolatban, ami 12 kilométerre kell lennie bármilyen településtől szélerőműnek. Ez lényegében azt jelenti, hogy de facto, Magyarországon nem lehet szélerőmű ma. Van talán egy pont, ahol lehet, körülbelül az országban.”
A beszélgetés második felét itt hallgathatják meg.