Csaknem hét és fél ezer aláírásnál tart az az online petíció, amit egy pécsi édesapa és barátai indítottak a városba tervezett nyári LMBTQ-felvonulás ellen – írja a Magyar Nemzet. A felhívás kezdeményezői azzal indokolták a petíciót, hogy 2020 májusában a Diverse Youth Network szervezésében, a Budapest Pride csapatának támogatásával emberjogi köntösbe csomagolva próbálnak mások számára megbotránkoztató LMBTQ-felvonulást szervezni Pécs Pride 2020 néven.
A tiltakozók úgy fogalmaznak: „ne hagyjuk szó nélkül, emeljük fel a hangunkat az ellen, hogy egy több ezer éves történelmi városban, a gyermekek és családok szeme láttára provokatív, megbotránkoztató programot szervezhessenek”. Szerintük ez a rendezvény nem szolgálja a jó szándékú melegek érdekeit, sőt nekik árt a legtöbbet. Nem a meleg emberekkel van probléma, hanem a felesleges provokációval! – hangsúlyozták, hozzátéve, hogy nemet kell mondani a Pécs Pride-ra.