MSZP: komoly alapja van a bizalmatlanságnak
Horváth Csaba, az MSZP frakcióvezetője, zuglói polgármester arról beszélt, hogy a bizalmatlanságnak komoly alapja van, a Városliget beépítésével kapcsolatban számos kérdést nem tudnak. Szeretnék pontosan látni, hogy mit és hova akarnak építeni. Ha ez megvan, akkor kezdeményezik, hogy vegyék le a Városligetről a változtatási tilalmat – közölte. V. Naszályi Márta (Párbeszéd) I. kerületi polgármester azt mondta, úgy születtek meg a beépítések, hogy senkit nem kérdeztek meg, építési területnek kezelték a Városligetet. A terület zöldfelülete védelemre szorul, és erre alkalmas a változtatási tilalom - tette hozzá.
Karácsony Gergely közölte, hogy a közfejlesztési tanács jó intézmény, sok kérdésben egyezségre jutottak a kormánnyal, de a Városliget nem tartozik ezek közé. A főváros és a kormány másként tekint erre a beruházásra. Azt mondta, úgy gondolja, hogy ez egy olyan ügy amit nem tudnak konszenzussal megoldani. Nincsenek közeledő álláspontok, ezért született ez az előterjesztés – közölte a főpolgármester.