Az elnökségért akkor Varga-Damm Andrea és a Jobbik egy ismeretlen erdélyi politikusa, Lokody Levente is indult. Hogy az ő jelöltségüket mennyire vette a pártban bárki is komolyan, arról mindent elmond, hogy a tisztújítás elhalasztásáról kiadott Jobbik-közleményben a döntést Jakab visszalépésével indokolták. Azt nem tudni, hogy Lokody és Varga-Damm maguktól indultak, vagy a párt „látszatjelöltjei” voltak, de ez alapján
egyértelmű, hogy egyedül Jakab Péternek volt esélye nyerni.
Úgy tűnt, ezzel várnia kell egészen májusig, de decemberben mégis másként határozott a párt, és január 25-ére kiírták a tisztújító kongresszust. Jakab Péter ismét indul az elnöki tisztségért, de jelezte, enyhítene feltételein, amelyeket a választmány korábban leszavazott. A szavazás akkor szoros volt, 22-21-re végződött. Erről Varga-Damm Andrea beszélt egy interjúban, ahol azt is elmondta, hogy Szabó Gábor pártigazgató és választmányi elnök kezdeményezte a testületnél, hogy a tisztújítás halasztására kérjék az elnökséget.