Az EBH több szankciót is kiszabott a Főpolgármesteri Hivatalra, ugyanakkor ők közigazgatási perben támadták meg a határozatukat. Ettől a pertől álltak el Karácsonyék, és egyúttal vállalták, hogy sem az LMBTQI, sem más civil szervezetek oldalait nem fogják blokkolni a jövőben.
„A civil szervezeteknél felhalmozott tudást bűn lenne nem használni egy város vezetésétől, ezért mi nem is szeretnénk ebbe a hibába esni. Azt is megígérhetjük, hogy sem az LMBTQI, sem más sérülékeny csoporttal szemben nem fogunk diszkriminációt alkalmazni a Városháza falain belül és kívül sem” – nyilatkozta Karácsony Gergely.
„A kezdetektől egyértelmű volt, hogy az LMBTQI szervezetek oldalainak blokkolása diszkriminatív, jogszerűtlen és ésszerűtlen. Üdvözöljük, hogy a Városháza visszalép a pertől” – jelentette ki Dombos Tamás, a Háttér Társaság ügyvivője.