Tovább bonyolódik a „rejtélyes” szír repülőgép ügye
Kínos és önmagának ellentmondó magyarázkodásba kezdett a legújabban már csak „Magyar Péter Hangjaként” emlegetett Magyar Hang nevű propagandalap.
Az új főpolgármester szavaival nyitotta alakuló ülését az új Fővárosi Közgyűlés. A vendégek között információnk szerint ott van Gyurcsány Ferenc is.
Karácsony Gergely főpolgármester tíz, Budapest elkövetkező öt évét meghatározó alapértéket határozott meg a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülésén kedden. A nagy érdeklődéssel kísért alakuló ülésen, az eskütétel után mondott beszédében Karácsony Gergely úgy fogalmazott: tíz olyan alapértéket tart fontosnak, amelyekhez foggal-körömmel ragaszkodni fog.
Az általa felsorolt tíz érték: Budapestnek nincsenek első- és másodrangú polgárai; a város vezetőinek az ittlakók érdekeit kell szolgálnia; a lakhatást alapvető jognak tekintik; kiveszik részüket a klímaváltozás elleni küzdelemből; óvják a város épített és természeti örökségét; előnyben részesítik a fenntartható közlekedési formákat; biztosítani kell a belső és a külső kerületek egyenletes fejlődését; támogatják a kulturális sokszínűséget; a fővárosaik véleményét minden fontos kérdésben ki kell kérni; Budapestnek nyitottan, átláthatóan és korrupciótól mentesen kell működnie.
A főpolgármester kijelentette azt is, hogy mától az ellenzéki összefogás pártjai a köztársaságpárti többséget alkotják, és minden erejével azon lesz, hogy ezt egyben tartsa, az együttműködésüket erősítse. Mint lapunk megtudta, az alakuló ülésen ott van Gyurcsány Ferenc is, a DK elnöke is, aki meghívott vendégként vesz részt azon.
Gyurcsány volt testőre lett a főrendész
Handl Tamás váltja szerdától Pető Györgyöt a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság (FÖRI) igazgatói posztján – döntött a Fővárosi Közgyűlés keddi alakuló ülésén. Karácsony Gergely főpolgármester javaslatát 18 igennel, három nem szavazat ellenében, két tartózkodás mellett támogatták a képviselők, így a rendészeti igazgatóság élére Handl Tamást – aki eddig a Készenléti Rendőrségen alezredesként szolgált, de korábban Gyurcsány Ferenc testőre is volt – választották meg határozatlan időre.
Pető György közszolgálati jogviszonya közös megegyezéssel szűnik meg.
Öt Karácsony-helyettesből a DK-s Gy. Németh lett a legegyenlőbb
Főpolgármester-helyettesé választották Gy. Németh Erzsébetet, Tüttő Katát, Dorosz Dávidot, Kiss Ambrust és Kerpel-Fronius Gábort. Karácsony Gergely főpolgármester első helyetteseként mutatta be Gy. Németh Erzsébetet (DK), aki a humán- és kulturális területek igazgatója lesz. A főpolgármester arra kérte helyettesét, mindig figyelmeztessen, hogy a közgyűlés döntéseinek középpotnjában az emberek állnak, és tegyen meg mindent azért, hogy Budapest Közép-Kelet-Európa kulturális központjává váljon.
Tüttő Kata (MSZP) a városüzemeltetésért vállal felelősséget, Karácsony Gergely őt arra kérte, hogy a főváros cégek működésük során soha ne veszítsék szem elől az ügyfeleket, a város olajozottan működjön. A főpolgármester régi barátjaként és harcostársaként jellemezte Dorosz Dávidot (Párbeszéd), akinek elmondása alapján az lesz a feladata, hogy Budapestet segítsen „átrángatni” a huszadik századból a huszonegyedikbe, a klímavédelmi feladatokból meglévő lemaradások bepótlása mellett.
Kerpel-Fronius Gábor (Momentum) a korrupció ellenes harcért, az átláthatóságért felel, amit Karácsony Gergely úgy fogalmazott meg, hogy ő lesz „Budapest lelkiismerete”. Kiss Ambrushoz a fővárosi pénzügyek és a városháza üzemeltetése tartozik majd. Láng Zsolt (Fidesz-KDNP) a szavazást megelőző vitában elmondta, nem értenek egyet azzal, hogy öt főpolgármester helyettest is válasszon a közgyűlés. Úgy fogalmazott, az új többség lehetett volna mérsékeltebb, a feladatok száma ugyanis nem indokol ilyen sok helyettest, ezért szerintük pártok közötti megállapodás állhat mögött.
Karácsony Gergely válaszában kijelentette, a főpolgármester-helyettesek a város érdekét szolgálják, fizetésük pedig nem tétel a fővárosi költségvetésnek.
(MTI, Mandiner)