Magyarország-Uruguay 1-2

2019. november 15. 19:11

Cavani a 15. percben megszerezte a vezetést Uruguaynak, majd a 21. percben Rodríguez talált be. A magyar gólt Szalai Ádám szerezte a 24. percben.

Az új Puskás Aréna nyitóünnepsége lezárult, mostantól a labdarúgásé a főszerep.

A kezdőcsapatok a következőek:

Magyarország: 12 DIBUSZ, 21 BESE, 2 LANG, 5 BARÁTH, 3 KORHUT, 26 VIDA M., 7 DZSUDZSÁK, 13 KALMÁR, 10 SZOBOSZLAI, 17 VARGA R., 9 SZALAI Á.

Uruguay: 1 MUSLERA, 4 G. GONZÁLEZ, 19 COATES, 3 GODÍN, 22 VINA, 16 B. RODRÍGUEZ, 6 BENTANCUR, 15 VALVERDE, 7 B. LOZANO, 21 CAVANI, 9 L. SUÁREZ

Az állás 0-1, Cavani szerezte meg a vezetést a 15. percben a vendégcsapat számára. Vina ment el a bal oldalon, megverte Besét, balról ballal remekül passzolt a túlsó sarok elé, Lang lemaradt, Edinson Cavani pedig jobbal egy lépésről a bal sarokba lőtt félmagasan.

0-2, egy eladott labda után Suérez futtatta bal oldalon Brian Rodríguezt, aki kicselezte Besét, majd balról, 13 méterről jobbal a kapu túlsó felső sarkába tekerte a labdát.

A 24. percben szépített Szala Ádám, ballal középről, 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, ezzel a végeredmény is megszületett: 1-2.

Marco Rossi szövetségi kapitány két újoncot is avatott, a 71. percben Szalai Attilát, míg a 75. percben Nagy Zsoltot cserélte be.

A magyarok történetük során először kaptak ki Uruguaytól, eddig egy győzelem mellett kétszer döntetlent játszottak.

A nemzeti együttes legközelebb kedden Wales vendégeként lép pályára sorsdöntő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, ugyanis győzelemmel kijut a jövő évi, részben budapesti rendezésű kontinensviadalra.