A főpolgármester szerint a 2019-es önkormányzati választási kampány „szennyes kampány volt, ellenzéki horrortörténetekkel". Úgy látta, az ellenzék vezetője Karácsony Gergely, ezek az ügyek tehát az ő ügyei. Az ellenzéki főpolgármester-jelölt kampányzáróján elhangzott vádakra úgy reagált: ha valóban a kormány bábja lenne, nem tudott volna a főváros számára előnyös megállapodást kiharcolni a miniszterelnöknél.
Karácsony Gergely zuglói polgármesteri tevékenységéről, melyről lapunk részletes mérleget vont, úgy fogalmazott: ha a főváros nem küld 3,8 milliárd forintot a kerületi költségvetésnek, Zugló ma működésképtelen lenne.