A rendőrök akkor is intézkednek, ha valaki fenyegetés, bántalmazás vagy zaklatás miatt tesz bejelentést – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata hétfőn a honlapján.
Ezt azzal kapcsolatban közölték, hogy fegyelmi eljárás indult az ellen a rendőrségi ügyeletes ellen, aki csütörtökön fogadta annak a nőnek a bejelentését, akinek a szomszédjában gyilkosság történt a II. kerületi Zöldlomb utcában. Az ügyeletes ugyanis úgy döntött, hogy nem igényel további intézkedést a bejelentés, ezért nem küldött járőröket a helyszínre. A közleményben kiemelték, tévhit, hogy a rendőrök addig nem tesznek semmit, „amíg vér nem folyik”.