Szabálysértési eljárás alá vonta és péntekre beidézte a II. kerületi rendőrkapitányság Kerpel-Fronius Gábort, a Momentum politikusát – írja az Index. A gyanú: „gyülekezési joggal való visszaélés”.
Az idézés és az eljárás indokát nem részletezik. Valószínűleg egy július végi sajtótájékoztató miatt indulhatott az eljárás,amit a VI. kerületi polgármester, Hassay Zsófia budai villája előtt tartottak, a párbeszédes Temesvári Szilviával közösen. Itt azt firtatták, hogy a polgármester vagyonnyilatkozata alapján hogyan volt lehetséges a villa megvásárlása. Temesvárit szintén beidézte a rendőrség.