Cseresnyés Péter parlamenti államtitkár válaszolt a P-s képviselő felszólalására a kormány részéről. Ő a beszédében úgy fogalmazott, Tordai vagy nem volt az Országgyűlésben az elmúlt napokban, vagy csak testben, ugyanis úgy érzi, nem akarja megérteni azokat a mondatokat, amelyeket több kormánytag fogalmazott meg a klímapolitikával kapcsolatban. Számára egy biztosan kiderült Tordai Bence felszólalásából: azt a görögdinnyéhez hasonlította. „Ugyanis a görögdinnye is zöld - kívül. De belül kiderül – ha felnyitjuk – hogy vörös.”
Szerinte a felszólalás megmutatta, hogy a Párbeszéd kihez tartozik. Kijelentette: az általuk megfogalmazott felelőtlen mondatoknak „semmiféle valós alapjuk nincs, légből kapottak, az a fennhéjázós stílust pedig, ahogy ön előadja ezeket a gondolatokat, azokkal a vádakkal, megfogalmazásokkal, határozottan vissza kell utasítanom.” Minden jóérzésű ember nevében – tette hozzá.
Kijelentette: mindaz a kapkodás, amit a Párbeszéd művel, nem másból adódik, mint annak, hogy ebben az előválasztásnak nevezett roncsderbiben vesztésre áll a Párbeszéd.